Dr Wacław Kulczykowski na konferencji w Belfaście

W dniach 12-13 września dr Wacław Kulczykowski z Zakładu Edukacji Historycznej Instytutu Historii UG uczestniczył w międzynarodowej konferencji "Digital Public History in a Divided World" organizowanej przez Centre for Public History na Queen’s University Belfast. Dr Kulczykowski wygłosił referat: "From archaeological video games to historical game design classes – how we do it at the University of Gdańsk", w trakcie którego opowiedział o swoich doświadczeniach związanych z popularyzowaniem wyników archeologiczno-historycznych badań naukowych, a także o rozmaitych działaniach dydaktycznych dotyczących nauczania historii przy użyciu gier, które w ostatnich kilku latach zostały podjęte na Wydziale Historycznym UG, m.in. o nowym kierunku "Projektowanie gier historycznych". Referat został bardzo dobrze przyjęty przez naukowców z całego świata i cieszył się sporą liczbą słuchaczy.

Data publikacji: wtorek, 17. Wrzesień 2024 - 08:11; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska Ostatnia zmiana: wtorek, 17. Wrzesień 2024 - 08:46; osoba wprowadzająca: Monika Nagórska